Schładzarki szokowe

Dostępność

Marka

Waga

  • 0 kg - 90 kg

Cena

  • 10 156,00 zł - 59 408,00 zł

Pojemność

Aktywne filtry

Szybkoschładzaraka wielofunkcyjna 10x GN1/1 400x600
Szybki podgląd
50 825,58 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 41 321,61 złnetto
  • -1%
Szybkoschładzarka wielofunkcyjna 7x GN1/1 400x600mm Hendi | FT7.30 TOP PLUS
Szybki podgląd
39 062,60 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 31 758,21 złnetto
  • -1%
Szybkoschładzarka wielofunkcyjna 5x GN1/1 400x600mm Hendi | FT5.20 TOP PLUS
Szybki podgląd
34 143,09 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 27 758,61 złnetto
  • -1%

Proces mrożenia szokowego i działanie schładzarki

Mrożenie szokowe to nic innego jak szybkie schłodzenie lub zamrożenie potraw zaraz po ich przygotowaniu. Dlaczego proces ten cieszy się taką popularnością w gastronomii? Powód jest prosty — ogranicza on szkodliwe działanie niskiej temperatury na powierzchnię produktów żywnościowych. Składy wyrobów nie ulegają zmianom, podobnie jak ich pierwotny smak, kolor czy aromat.

Niestety nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że powolne schładzanie wpływa destrukcyjnie na struktury tkankowe żywności. Jeśli chodzi o sposób, w jaki działa schładzarka szokowa — jest to bardzo proste. W pierwszej kolejności należy umieścić jedzenie w urządzeniu. Następnie zacznie ono schładzać potrawy — wystarczy wówczas poczekać. Gdy jedzenie będzie już schłodzone (czas ten zależy od konkretnego urządzenia), należy przełożyć je do tradycyjnej schładzarki, by utrzymać pożądaną temperaturę.

Urządzenia chłodzące i zamrażające jako podstawa wyposażenia

Schładzarki szokowe stanowią podstawowe wyposażenie każdego lokalu gastronomicznego. Oprócz takich urządzeń, w naszej ofercie znajduje się również schładzarko-zamrażarka szokowa. Pozwala ona nie tylko szybko schłodzić potrawy, ale także je zamrozić. Powolne zamrażanie jedzenia jest równie szkodliwe co schładzanie.

Wyposażenie kuchni w tego typu urządzenia zapewni wysoką jakość przyrządzanych potraw oraz pozwoli wyeliminować wiele znaczących problemów gastronomii. Błyskawiczna zmiana temperatury wyeliminuje bakterie i zminimalizuje ryzyko pojawienia się m.in. problemów gastrycznych.

Co ważne, najnowocześniejsze systemy mrożenia i schładzania szokowego są łatwe i wygodne w obsłudze. Nie powinny przysparzać żadnych kłopotów. Część z nich steruje się dzięki panelowi dotykowemu.

Jakie schładzarko-zamrażarki znajdziesz w naszej ofercie?

Jeśli szukasz wysokiej jakości urządzenia, które posłuży Ci przez wiele lat — mamy dla Ciebie propozycję. Schładzarka szokowa Hendi to jeden z lepszych dostępnych modeli w naszym sklepie. Dostępna jest w kilku różnych wersjach i co ważne — posiada również możliwość zamrażania. Wydajność przy schładzaniu wynosi do +3°C do 25 kg, z kolei wydajność przy zamrażaniu -18°C do 20 kg. Takie urządzenie waży 90 kg.

W naszym asortymencie znajdziesz także równie wydajne urządzenia marki Stalgast. Zamrażanie szokowe odbywa się zaledwie w ciągu 240 minut z temperatury od +70°C do -18°C. Taki model posiada cyfrowy panel sterowania, wbudowany agregat oraz zaokrąglone rogi komory chłodzącej, które znacznie ułatwiają czyszczenie urządzenia. Schładzarka została wykonana ze stali nierdzewnej oraz posiada warstwę izolacyjną z wypienionego poliuretanu. Jeśli zależy Ci na praktycznym i wydajnym urządzeniu — powinieneś zwrócić uwagę na produkty marki Stalgast i Hendi.

Mamy nadzieję, że wiesz już, co to są schładzarki szokowe oraz dlaczego mają tak ogromne znaczenie w gastronomii. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów z wyborem konkretnego produktu — zachęcamy do kontaktu. Z chęcią Ci pomożemy!

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt