Gałkownice i porcjonery

Aktywne filtry

Gałkownice i porcjonery

Lody to smak lata. Kto ich nie lubi? Orzeźwiające, słodkie, w ogromnej palecie smaków i różnego rodzaju wariacji. Z dodatkami, sosami, śmietaną. Poza klasyczną śmietanką, truskawką i czekoladą, pojawiają się nowe smaki, czasami bardzo alternatywne i dla prawdziwych koneserów. Mleczne, śmietankowe, wegańskie, owocowe, sorbety. Każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie. Każdego roku w mniejszych i większych miastach pojawiają się nowe lodziarnie, które głowią się, dwoją i troją, jak przyciągnąć do siebie klientów. Kraftowe lodziarnie, pracujące wyłącznie na naturalnych składnikach, to prawdziwy hit w branży gastronomicznej. Klienci coraz większą uwagę zwracają na to, co jedzą. By nakładać lody w perfekcyjny sposób, obowiązkowo trzeba wyposażyć obsługę w odpowiednie gałkownice oraz porcjonery.

Co wybrać, gałkownicę czy porcojner?

Są to uniwersalne sprzęty, które sprawdzą się nie tylko w lodziarniach. Popularniejszą i częściej spotykaną opcją są wałkownice. Umożliwiają one przygotowanie idealnej kulki – gałki z wybranego smaku lodów. Absolutnym liderem na rynku gałkownic jest marka STÖCKEL. Ich gałkownice wykonane są ze stali nierdzewnej i mogą być myte w zmywarkach. W ofercie sklepu hybryda-gastro.pl gałkownice dostępne są w wielu rozmiarach, by łatwo dopasować je do oczekiwań i potrzeb. Inny model tego samego producenta ma do tego lepszą identyfikację porcji oraz nylonowy uchwyt wzmocniony włóknem szklanym. Warto wiedzieć, że oznaczenia modeli dotyczą porcji, które można zrobić z jednego litra lodów, zatem 1/30 oznacza 30 porcji ok. 23 gramowych z litra lodów. W sklepie dostępne są również różne modele gałkownic od Stalgast i Hendi. Wszystkie są one doskonałe do pracy w profesjonalnych lodziarniach.

Do czego użyć porcjonera?

Porcjonery są kojarzone z włoskimi gelato, które nakłada się nieco niedbale, ale za to w jakich porcjach! Porcjonery od firmy STÖCKEL wykonane są z aluminium lub z aluminium z dodatkową powłoką ceramiczną. Niestety nie można ich myć w zmywarkach, ale ich zgrabny i ergonomiczny kształt ułatwia mycie pod bieżącą wodą. Modele przygotowane przez markę Hendi mają długi uchwyt wypełniony olejem – dla lepszego porcjowania lodów. W sklepie znajdują się także porcjonery od Stalgast – wszystkie modele dostępne w kilku rozmiarach.

Szpatuły do nakładania lodów

Szpatuły, również mocno kojarzone z nowoczesnymi lodziarniami, pozwalają nie tylko nałożyć porcję lodów, ale też wyczarować z nich np. lodowy kwiat. Szpatuły do lodów Hendi z kolorowymi uchwytami z tytanu, wykonane są ze stali nierdzewnej 18/10 i je bez problemu można myć w zmywarkach. Tego typu sprzęty są bardzo uniwersalne, nie tylko w serwowaniu lodów, bowiem gałkownice wspaniale sprawdzą się podczas porcjowania ciasta na ciasteczka! Wystarczy nabrać masę przy pomocy gałkownicy, by mieć pewność, że wszystkie będą jednakowej wielkości.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt