Uzdatnianie wody

Kategorie

Dostępność

Marka

Cena

 • 12,00 zł - 1 741,00 zł

Aktywne filtry

Licznik do wody z wyświetlaczem
Szybki podgląd
407,96 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 331,67 złnetto
 • -1%
Zmiękczacz do wody półautomatyczny
Szybki podgląd
1 094,71 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 890,01 złnetto
 • -1%
Zmiękczacz do wody automatyczny
Szybki podgląd
1 460,02 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 1 187,01 złnetto
 • -1%
Tabletki solne do uzdatniania wody
Szybki podgląd
51,14 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 41,58 złnetto
 • -1%

Uzdatnianie wody — na czym polega ten proces?

Uzdatnianie wody jest bardzo ważnym procesem, który polega na doprowadzeniu jej do stanu czystości. Jest on wymagany dla danego zastosowania. W wodzie znajduje się wiele związków i substancji, które zostały wprowadzone wskutek działalności człowieka. Bardzo często są to zbyt duże ilości amoniaku, manganu czy żelaza.

Aby woda była zdatna do picia i stosowania w gastronomii, musi przejść przez pewien proces technologiczny. W tym celu stosuje się m.in.:

 • zmiękczacze do wody,
 • głowice,
 • filtry i wkłady.

Proces uzdatniania wody będzie różnić się w zależności od zastosowanej metody i sprzętu. Najczęściej pozwala pozbyć się:

 • ziaren piasku,
 • zawiesin,
 • rdzy,
 • chloru,
 • związków żelaza i mangany,
 • bakterii,
 • mętności,
 • substancji ropopochodnych, które utrzymują się na powierzchni rzeki.

To tylko część zanieczyszczeń. Oprócz tego urządzenia do uzdatniania wody poprawiają również jej barwę, zapach i stan przejrzystości. Przeciwdziałają również rozwojowi kamienia w urządzeniach sanitarnych i gastronomicznych.

Popularne urządzenia do uzdatniania wody stosowane w gastronomii i ich charakterystyka

Sprzęt do uzdatniania wody stosowany jest niemalże we wszystkich firmach gastronomicznych. Niemałą popularnością w takich miejscach cieszą się zmiękczacze do wody. Na jakiej zasadzie one działają? Zmiękczanie to nic innego jak wymiana jonów wapnia i magnezu na jony sodu. Wapń i magnez zatrzymują się na powierzchni złoża — a to właśnie te związki powodują m.in. pojawianie się kamienia.

Filtry do wody, choć są najbardziej popularne w gospodarstwach domowych, w firmach gastronomicznych również się je stosuje. Ich wydajność zależy jednak od wielu czynników, w tym rodzaju zastosowanej głowicy i twardości węglanowej. Filtr to jednak wyjątkowo skuteczne urządzenie do uzdatniania wody pitnej i nie bez powodu jest nam tak dobrze znane.

Uzdatnianie wody to proces niezwykle ważny. Woda jest związkiem chemicznym mającym ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i życia. Nieco inne wymagania tyczą się wody pitnej niż tej, która stosowana jest w innych celach, jednak bez względu na to — proces ten jest ważny i nie należy przechodzić obok niego obojętnie, zarówno w działalności gospodarczej, jak i życiu prywatnym.

Urządzenia do uzdatniania wody — nasza oferta

W naszej ofercie znajdziesz wiele jakościowych urządzeń do uzdatniania wody, w tym filtry i zmiękczacze. Są to m.in. zmiękczacze do wody marki Hendi o przepływie nominalnym 800 l/h. Pojemność tych urządzeń wynosi 8 l, jednak oferuje więcej produktów tej marki, gdyby były Ci potrzebne zmiękczacze o większej lub mniejszej pojemności.

Oprócz tego oferujemy również filtry do wody marki Brita. Jedną z propozycji jest filtr o szerokości 125 mm, wysokości 466 mm i głębokości 119 mm. Dodatkowo oferujemy m.in. liczniki do wody, wymienne wkłady do filtrów czy filtry zgrubne. Zachęcamy do zapoznania się z tymi produktami — oferta jest na tyle szeroka, że bez najmniejszego problemu znajdziesz produkt dla siebie lub swojego lokalu.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt