Baterie umywalkowe

Dostępność

Cena

  • 306,00 zł - 2 694,00 zł

Aktywne filtry

Baterie umywalkowe

Wyposażenie kuchni w gastronomii, hotelach, kinach i innych lokalach jest niezmiernie ważne. Przede wszystkim stawia się na wygodę, jakość, ergonometrię, odpowiedni rozstaw urządzeń i ich dobór, bowiem dzięki temu praca staja się dużo łatwiejsza i bardziej wydajna. Nawet takie prozaiczne urządzenia, jak baterie umywalkowe muszą być odpowiednio dobrane, do zlewów i kranów. Dlaczego jest to ważne? Źle dobrane baterie do kranu nie tylko będą na przykład mycie talerzy, czy talerzy, czy też innych elementów wyposażenia kuchni, ale także mogą utrudniać ich włożenie do kranu. Dodatkowo często bateria służy do napełniania garnków wodą, która wykorzystywana jest do gotowania i przyrządzania potraw.

Jakie baterie umywalkowe do gastronomii wybrać?

Pierwszy bardzo dobry wybór do kuchennych umywalek to baterie sztorcowe, które cechuje wysoka, często prawie pionowa wylewka, która pozwala na swobodne podłożenie pod kran garnka, czy innego naczynia. Takie pionowe baterie, to przede wszystkim wygoda, której często potrzebujemy w kuchni. Kolejna opcja to baterie standardowe, o niewielkim nachyleniu z długą wylewką, które pozwalają na swobodnie obracanie jej pomiędzy dwoma komorami kranu jeśli zajdzie taka potrzeba. Częstym wyborem są baterie z wyciąganym prysznicem, to idealne rozwiązanie na zmywaki, bowiem prysznice można wyciągać o swobodnie myć nimi talerze, czy też garnki. Wąż prysznicowy z rączką może być różnej długości średnio jest to około 60-70 cm. Daje to bardzo dużą swobodę działania. Nie można zapominać o bateriach łokciowych, ich nazwa pochodzi od długiego „kurka”, który został przygotowany w taki sposób, by łatwo „odkręcać” i „zakręcać” wodę bez użycia dłoni (mogą być one na przykład brudne). Dlatego robić to można robić łokciem i co najważniejsze bez większego wysiłku. Ostatnia z opcji wybieranych do kuchni w gastronomii, to baterie bezdotykowe z czujnikiem na podczerwień. To idealne rozwiązanie tam, gdzie nie możemy dotykać baterii dłońmi, czujnik na podczerwień pozwala nam na łatwe umycie rąk bez konieczności dotykania kranu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze baterii umywalkowej?

Przede wszystkim warto wybierać baterie renomowanych producentów przykładowym wyborem mogą być baterie Stalgast, które objęte są gwarancją i wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. To często elementy nierdzewne, porcelanowe zawory i inne rozwiązania zapewniające niezawodność i długość użytkowania. Kolejna sprawa, to dobór wielkości i wysokości baterii, do naszej umywalki oraz przestrzeni wokół niej. Dobrze jest sprawdzić wszelkie parametry, jak wysokość i szerokość baterii oraz wielkość otworu, jaka jest potrzebna do jej zamocowania. Niektóre bowiem, na przykład te z wyciąganym prysznicem potrzebują szerszego otworu mocującego. Warto też zwrócić uwagę na to, że baterie bezdotykowe sprawdza się także w umywalkach łazienkowych, szczególnie te małe, kompaktowe które idealnie bedą pasować do niewielkich umywalek zamocowanych w tych przestrzeniach.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt