Aktywne filtry

Deska dwustronna 530x325x18 mm
Szybki podgląd
66,42 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 10% 54,00 złnetto
 • -10%
Deska do krojenia z nóżkami, 350x250 mm
Szybki podgląd
64,53 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 14% 52,46 złnetto
 • -14%
Mata antypoślizgowa
Szybki podgląd
15,50 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 10% 12,60 złnetto
 • -10%
Deska do krojenia z nóżkami, 440x290 mm
Szybki podgląd
96,15 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 14% 78,17 złnetto
 • -14%
Deska do krojenia uniwersalna z uchwytem czarna 250x150x(H)10 mm
Szybki podgląd
12,18 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 10% 9,90 złnetto
 • -10%
Deska do krojenia 390x160x13 mm
Szybki podgląd
24,35 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 10% 19,80 złnetto
 • -10%
Deska do krojenia z nóżkami, 500x340 mm
Szybki podgląd
124,82 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 14% 101,48 złnetto
 • -14%
Deska do krojenia uniwersalna z uchwytem Czarny 300x200x(H)10 mm
Szybki podgląd
17,71 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 10% 14,40 złnetto
 • -10%

Deski do krojenia — szeroki wybór materiałów

Deski gastronomiczne wykonuje się z materiałów, takich jak drewno, bambus, tworzywo sztuczne, szkło, ceramika, marmur.

Największą popularnością cieszą się zdecydowanie deski drewniane. Najczęściej wykonuje się je z twardych drzew liściastych, takich jak buk, kokos, olcha czy dąb. Zapewniają one trwałość i odporność na nacisk.

Z kolei deska gastronomiczna bambusowa wykonywana jest ze specjalnie sprasowanej trawy. To materiał ekologiczny i również trwały. Szybko schnie i chłonie wilgoci. Przeciwdziała rozwojowi bakterii. Jeśli chodzi o deski z tworzyw sztucznych, wbrew pozorom, ni muszą być one wcale słabe. Bez wątpienia łatwiej utrzymać je w czystości i podobnie jak poprzednie modele, nie niszczą noży. Odporne na działanie bakterii są deski szklane, ceramiczne i marmurowe. Niestety mogą tępić noże, dlatego nie sprawdzą się do krojenia twardych i ciężkich produktów.

HACCP — czym jest i dlaczego jest ważne?

Przeglądając oferowane przez nas deski, możesz natrafić na modele z określeniem „HACCP”. Co to oznacza? Deska do krojenia gastronomiczna HACCP podlega systemowi Hazard Analysis and Critical Control Points, co w polskim języku oznacza po prostu — system Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli.

Zgodnie z założeniem tego systemu należy stosować jedną deskę do danej grupy produktów — każda z nich oznaczona jest kolorem. Wyróżnia się:

 • czerwone deski — surowe mięso,
 • zielone deski — warzywa i owoce,
 • żółte deski — drób surowy,
 • niebieskie deski — surowe ryby i owoce morza,
 • brązowe deski — mięso gotowane i wędliny,
 • białe deski — nabiał oraz pieczywo.

Niedawno na rynku pojawiły się również deski w kolorze fioletowym, przeznaczone dla alergików. W naszej ofercie również znajdziesz deski do krojenia do gastronomii HACCP. Wykonywane są z polipropylenu i śmiało możesz myć je w zmywarce. Polipropylen to wyjątkowo trwały i odporny chemicznie materiał. Nie absorbuje wilgoci, a temperatura pracy, jaką akceptuje, wynosi od -20°C do nawet +100°C.

Postaw na jakość i funkcjonalność!

Deski do gastronomii HACCP to jedne z modeli, na które bez wątpienia warto zwrócić uwagę. Pozwalają zadbać o higienę i uniknąć mieszania się smaków. Krojenie surowego mięsa, a potem warzyw tym samym nożem i na tej samej desce — jest po prostu niehigieniczne.

Oprócz desek HACCP oferujemy również drewniane czy bambusowe. Dzięki naszemu szerokiemu asortymentowi bez problemu znajdziesz pożądany produkt. Pamiętaj jednak, by odpowiednio dbać o deski. Szczególnie o te z drewna — nie należy ich myć w zmywarce. Ważna jest impregnacja, np. olejem lub oliwą z oliwek.

Profesjonalne deski stanowią niezbędny asortyment każdej firmy działającej w branży gastronomicznej. Są niezbędne do przygotowania potraw. Oprócz tego w naszym sklepie znajdziesz przydatne elementy dodatkowe, w tym m.in. stojaki na deski, antypoślizgowe podkładki do krojenia oraz skrobaki do deski kuchennej. Oferujemy również wysokiej jakości noże i szereg innych przyborów gastronomicznych.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt