Gałkownice do lodów

Aktywne filtry

Gałkownice nie tylko do lodów

Gałkownice do lodów kojarzą się prawie wszystkim wyłącznie z lodziarniami. Dla dzieci to magiczna łyżka, która pozwala przełożyć ulubione lody do wafelka, tworząc kształt idealny do lizania. Coraz częściej gałkownice pojawiają się w domowych kuchniach, gdy samodzielnie chcemy przygotować deser. Nikt nigdy nie powiedział jednak, że są one stworzone wyłącznie do lodów! Dzięki nim można odmierzać równe porcje np. puree ziemniaczanych, ryżu, kaszy i podawać je w estetyczny sposób. Gałkownice są też doskonałą formą do nabierania ciasta, wykrawania okrągłych kawałków melona czy arbuza. Gałkownice znajdują szerokie zastosowanie w lodziarniach, cukierniach, kawiarniach i nie tylko.

Gałkownica do lodów STÖCKEL

Liderem na rynku profesjonalnych gałkownic jest firma STÖCKEL. Jej gałkownice są wykonane z trwałej stali nierdzewnej, która może mieć kontakt z żywnością. Mechanizm zwalniający gałkę działa doskonale, świetnie leżąc w dłoni. Gałkownice mają różne rozmiary, które oznaczają ile gałek można przygotować z jednego litra lodów. Zatem oznaczenie 1/16 oznacza, że z jednego litra wyjdzie 16 gałek lodów, 1/36 oznacza 36 porcji z litra lodów (zatem jednak gałka ma ok. 19 gramów). Niektóre modele mają rączki wykonane z tworzywa. Można je myć w zmywarkach. W ofercie sklepu hybryda-gastro.pl dostępne są także gałkownice owalne. Są one świetne do tworzenia niebanalnych gałek lodów i podawania ich np. z szarlotką na ciepło.

Gałkownice do lodów profesjonalne

Gałkownica to narzędzie, które sprawdzi się w każdej kuchni, pozwalając nie tylko na estetyczne podawanie deserów, ale też dokładne, wygodne porcjowanie. Ten sposób porcjowania np. ciasta na ciastka jest bardzo higieniczny. Szukając odpowiednich gałkownic, należy zwrócić uwagę na trwałość materiału, solidną pracę mechanizmu zwalniającego kulki i poręczność. Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie kuchni w gałkownice różnych rozmiarów, by urozmaicać np. podawanie deserów.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt