Garnki średnie

Dostępność

Marka

Cena

  • 60,00 zł - 10 271,00 zł

Pojemność

Aktywne filtry

Garnki średnie i ich zastosowanie

Garnki średnie stanowią niezbędny element wyposażenia kuchni. Ich rozmiar ma duże znaczenie i wpływ na zastosowanie. W odróżnieniu od modeli wysokich średnie garnki nie sprawdzą się do gotowania dużych ilości zup czy potraw typu bigos lub leczo. Idealnie sprawdzą się do przygotowania makaronu, kaszy, ryżu czy klusek, jednak warto w tej kwestii wziąć pod uwagę ilość potrzebnego jedzenia.

Profesjonalna kuchnia powinna być wyposażona w garnki wszystkich dostępnych rozmiarów — zarówno duże, jak i średnie czy małe. Garnek należy dostosować do konkretnej potrawy i jej ilości.

W kwestii tej znaczenie ma jednak nie tylko rozmiar, ale również szereg innych czynników. My stawiamy przede wszystkim na jakość — w naszej ofercie znajdziesz wyłącznie trwałe i odporne garnki wykonywane ze stali nierdzewnej.

Jak pielęgnować średni garnek ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to materiał powszechnie stosowany do produkcji garnków i innych tego typu naczyń. Posiada szereg zalet, bowiem jest trwały, łatwy do wyczyszczenia, odporny na korozję, plastyczny i co najważniejsze — nie zmienia smaku żywności oraz w żaden sposób na nią nie oddziaływuje. Jest to jeden z niewielu materiałów, który został dopuszczony do kontaktu z żywieniem.

Użytkowanie i czyszczenie garnków średnich ze stali nierdzewnej jest proste, jednak należy trzymać się kilku ważnych zasad. Nie ma potrzeby stosowania drucianych myjek — świetnie poradzą sobie delikatne i miękkie gąbki lub szmatki. Warto również sięgać po delikatne detergenty — pod ich wpływem zabrudzenia schodzą bez najmniejszych problemów. Jeśli jednak pojawi się problem w postaci przypalenia lub przywarcia resztek jedzenia (co raczej nie zdarza się często) w pierwszej kolejności powinieneś zalać garnek wodą i odczekać.

Jeśli chcesz uniknąć zacieków, po umyciu garnka osusz go i przetrzyj jego powierzchnię ściereczką. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych właśnie do czyszczenia stali nierdzewnej — sprawdzą się w tej roli świetnie.

Jakie dodatkowe elementy i udogodnienia może posiadać garnek?

Gotowanie powinno być komfortowe i przyjemne. Aby takie było, warto zwrócić uwagę na wszelkie dodatkowe udogodnienia, jakie mogą nam oferować średnich rozmiarów garnki. Są to m.in. nienagrzewające się uchwyty — z dostępnych na rynku garnków, niemalże wszystkie są w nie wyposażone. Oprócz tego ciekawym wyborem jest również produkt wyposażony w technologię wielowarstwowego dna. Zapewnia ona dobre przewodzenie ciepła, a co za tym idzie — wydajność i skuteczność.

Dużym ułatwieniem jest również możliwość mycia naczynia w zmywarce, a także przystosowanie do wszystkich rodzajów kuchni — gazowej, indukcyjnej i elektrycznej. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla dużych firm gastronomicznych i warto zwrócić na to uwagę. Oprócz tego znaczenie mają również podstawowe dane techniczne, w tym przede wszystkim rozmiar — w naszym sklepie znajdziesz garnki w przeróżnych wersjach, w tym garnki wysokie oraz niskie. Zachęcamy, abyś je sprawdził!

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt