Aktywne filtry

Profesjonalne garnki w gastronomii

Garnek to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi pracy każdego kucharza, bez którego gotowanie wielu potraw, takich jak zupy, makaron, ryż czy ziemniaki nie byłoby możliwe. Dobry garnek może znacząco poprawić efekty Twojej pracy w kuchni, dlatego przed dokonaniem zakupu rozważ wszystkie za i przeciw, aby naczynie było jak najbardziej dostosowane do Twoich potrzeb. Profesjonalne garnki różnią się od siebie wieloma względami — może to być materiał wykonania, rozmiar czy funkcje. Warto więc zwrócić na te wszystkie kwestie uwagę.

Dno i pokrywa – najważniejsze elementy garnka

Najważniejszą częścią w garnku profesjonalnym jest jego dno. Spód garnka odpowiada za jego trwałość, a także przewodzenie ciepła. Warto więc upewnić się, że dno Twojego nowego garnka jest wielowarstwowe — zapewnia to dobre przewodzenie ciepła. Kapsułowe dno sprawia, że profesjonalne garnki są odporne na korozję, natomiast płaskie dno pomaga lepiej rozprowadzić ciepło po garnku, jeśli do gotowania używasz płyt grzewczych lub indukcyjnych.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest pokrywka garnka. Jest ważnym elementem, który pozwala na stosowanie alternatywnych technik przyrządzania posiłków, takich jak duszenie czy gotowanie na parze. Pokrywka pozwala również przyspieszyć proces standardowego gotowania, a także zapobiega wysychaniu jedzenia. Nie jest jednak niezbędna i ważniejsze od niej są bez wątpienia kwestie jakościowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie garnka do naszej kuchni?

Przed zakupem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania garnka. Garnki zwykle są wykonane ze stali nierdzewnej, bowiem jest to materiał wyjątkowo trwały i odporny — zapewnią długą żywotność. Oprócz tego garnki często są również pokryte emalią, teflonem lub tytanem, co zapobiega przypalaniu i przyczepianiu się do naczynia kawałków jedzenia, a także ułatwia jego mycie.

Bez wątpienia dużym ułatwieniem będzie również możliwość mycia garnków w zmywarce. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, który w kuchni jest tak naprawdę na wagę złota. Większość garnków znajdujących się w naszej ofercie śmiało możesz myć w zmywarce i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Profesjonalne garnki do kuchni do konkretnych potraw

Poza uniwersalnymi garnkami ciekawą propozycję stanowią również mniejsze modele, przystosowane do przyrządzania konkretnej potrawy. Takie profesjonalne garnki do kuchni mogą wzbogacić smak niektórych potraw i poprawić ich ogólną jakość.

Doskonałą propozycją dla wszystkich wielbicieli gulaszu jest garnek do zup i sosów Hendi, którego niska pokrywka sprawia, że przyrządzanie tych potraw staje się o wiele łatwiejsze, a efekt końcowy smakuje o niebo lepiej. Z kolei miłośnicy owoców morza na pewno docenią profesjonalne garnki do kuchni do małży. Garnki te charakteryzują się konstrukcją typu „sandwich”, która idealnie nadaje się do przygotowywania tego typu potraw. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań!

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt