Filtry do wody

Podkategorie

Kategorie

Dostępność

Marka

Cena

 • 12,00 zł - 708,00 zł

Aktywne filtry

Licznik do wody z wyświetlaczem
Szybki podgląd
407,96 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 331,67 złnetto
 • -1%

Rodzaje i zastosowanie filtrów do wody

Filtry do wody znane są każdemu z nas. Woda, choć jest łatwodostępna, staje się coraz to bardziej zanieczyszczona. Zbyt duże ilości związków chemicznym mogą działać na naszą niekorzyść, dlatego też ich redukcja jest niezwykle ważna. Filtry do wody możemy podzielić na kilka rodzajów. Są to:

 • filtry mechaniczne — wśród nich wyróżnia się m.in. filtry z wymiennymi wkładami, wypełnione materiałami filtrującymi oraz te z wkładami stałymi z tworzywa stucznego,
 • zmiękczacze wody — ich zadaniem jest przede wszystkim zmiękczenie wody, bowiem to m.in. twardość opowiada za pojawianie się osadów i jonów wapnia i magnezu,
 • filtry z węglem aktywnym — posiadają węgiel aktywny, którego właściwości poprawiają smak wody, żółtawe zabarwienie i nieprzyjemny zapach, odżelaziacze — usuwają mętność wody, redukują ilość żelaza,
 • odmanganiacze — działają podobnie jak odżelaziacze, jednak redukują mangan,
 • filtry z odwróconą osmozą — to filtry, które usuwają niemalże 100% związków w wodzie, są dokładne, jednak niestety mniej wydajne niż wyżej wspomniane filtry.

W gospodarstwach domowych najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest po prostu filtr dzbankowy. W firmach gastronomicznych coraz częściej możemy spotkać się z filtrami narurowymi, podzlewowymi czy wolnostojącymi.

Zakup filtra ma ogromne znaczenie dla zdrowia i życia użytkowników, zatem warto o to zadbać, zwłaszcza jeśli woda ma służyć do picia.

Jaki filtr wybrać? Czym się kierować?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz m.in. filtry do wody Brita. Są to produkty dostępne w wielu różnych rozmiarach. Ich rolą jest:

 • redukcja twardości węglanowej wody,
 • redukcja kamienia i zapobieganie jego osadzaniu się,
 • usunięcie pozostałości chloru,
 • redukcja mętności wody, zabarwień i nieprzyjemnego zapachu,
 • wiązanie jonów metali ciężkich, które znajdują się w wodzie — to m.in. ołów i miedź,
 • usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak piasek.

Wydajność poszczególnych filtrów zależna jest m.in. od zastosowanej głowicy. Proponowane przez nas filtry Brita dostępne są w rozmiarze m.in. 117 mm szerokości i 419 mm wysokości, a także 125 mm szerokości i 466 mm wysokości.

Nasz sklep oferuje jednak nie tylko filtry do wody wkłady, ale również głowice przeznaczone do ekspresów do kawy. Pasuje do nich wiele wkładów, a konkretne modele zostały wymienione w poszczególnych opisach produktów. Oprócz tego oferujemy również licznik do wody z wyświetlaczem, wprost idealny do precyzyjnego określenia ilości przepływu wody.

Licznik jest zasilany baterią 3VDC i pozwala określić moment, w którym niezbędna wymiana wkładów filtracyjnych lub zmiękczacza. Jest to produkt marki Hendi, precyzyjny, wydajny i praktyczny. Zachęcamy, abyś go sprawdził oraz zapoznał się z naszymi pozostałymi artykułami. Stawiamy przede wszystkim na jakość — w naszym sklepie znajdziesz wyłącznie trwałe produkty renomowanych i znanych firm. W razie jakichkolwiek wątpliwości — zachęcamy do kontaktu!

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt