Grille kontaktowe

Dostępność

Marka

Cena

  • 461,00 zł - 5 363,00 zł

Aktywne filtry

YATO Grill kontaktowy ryflowany | YG-04557
Szybki podgląd
861,37 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 6% 700,30 złnetto
  • -6%
  • Obecnie brak na stanie

Czym jest grill kontaktowy?

Grill kontaktowy to urządzenie wyposażone w dwie płyty grzewcze, ustawione w taki sposób, aby były w stanie podgrzewać jedzenie z dwóch stron jednocześnie.

Miejscem, w którym można najczęściej zaobserwować grill kontaktowy, są restauracje typu fast food, serwujące m.in. panini, knysze, pity, hot dogi czy tortille. Urządzenia te pozwalają w szybki i wygodny sposób przygotować całe dania od razu nadające się do spożycia, dlatego często można spotkać je w lokalach serwujących posiłki na wynos.

Co jest ważne przy zakupie opiekacza kontaktowego?

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, decydując się na grill kontaktowy gastronomiczny, jest możliwość łatwego czyszczenia tego urządzenia. Grillowanie kontaktowe jedzenia ma to do siebie, że często na płytach grzewczych urządzenia zostają zaschnięte kawałki jedzenia, tłuszcz i inne pochodne tego procesu. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z niektórymi z nich jest rynienka ociekowa na tłuszcz i inne pozostałości po grillowaniu, która zapobiega brudzeniu się grilla i jego otoczenia.

Do usuwania bardziej uporczywych resztek przyda się natomiast druciana szczotka, która doskonale radzi sobie z zaschniętymi elementami posiłku. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest sprawdzić, czy produkt jest wyposażony w takie lub inne narzędzie do czyszczenia. Warto również upewnić się, że interesujący Cię grill kontaktowy gastronomiczny jest odporny na przegrzanie i przypalenie. W celu zabezpieczenia urządzeń często stosuje się specjalny bezpiecznik, który skutecznie zapobiega wygrzaniom.

Jaki grill kontaktowy wybrać?

Dobrą opcją dla większych lokali często przygotowujących po kilka posiłków naraz są grille kontaktowe podwójne, które umożliwiają podgrzewanie kilku produktów jednocześnie. Taka możliwość pozwala znacznie zaoszczędzić na czasie, co w lokalach gastronomicznych ma ogromne znaczenie. Urządzenia te umożliwiają również jednoczesne podgrzewanie dwóch dań w różnych temperaturach.

Ciekawym rozwiązaniem dla wielu właścicieli dużych lokali gastronomicznych może również okazać się model kontaktowy gładki. Grille kontaktowe idealnie nadają się do szybkiego podgrzewania produktów mrożonych. Umożliwiają również w bardzo krótkim czasie zmienić temperaturę urządzenia z bardzo niskiej do wysokiej. Podgrzewanie w takim opiekaczu jest także równomierne, bardziej niż w grillach wyposażonych w płytę z karbowaną fakturą. Dla niektórych osób będzie to zaleta, a dla innych zaś wada. Jest to kwestia indywidualna. Co ważne, tego typu grill jest przeznaczony do smażenia głównie zamrożonych produktów spożywczych.

Jeśli planujesz poszerzenie asortymentu swojego lokalu o grill kontaktowy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Oferujemy produkty wysokiej jakości renomowanych marek. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta — dokonamy więc wszelkich starań, byś zakupy w naszym sklepie zaliczył do udanych!

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt