Wałki do ciasta

Aktywne filtry

Wałek do ciasta nieprzywierający
Szybki podgląd
164,39 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 133,65 złnetto
  • -1%

Wałki do ciasta, wałki kuchenne

Wałki do ciasta na ogół kojarzą nam się wyłącznie z cukiernictwem. Pozwalają przygotować ciasto na odpowiednią grubość, rozwałkować je, wyrównać, by następnie wykrawać z niego kształtne ciasteczka lub po prostu upiec w jednym kawałku. Wałki znajdują jednak zastosowanie w gastronomii nie tylko na etapie robienia słodkości. Pomagają przygotować ciasto na pierogi, makaron i inne smakowitości. Doskonale nadają się też do kruszenia, zwłaszcza, gdy nie chcemy, by np. orzechy były pokruszone w idealnie równy sposób.

Wałek do ciasta drewniany, a może wałek z tworzywa

Klasyczny wałek do ciasta wykonany z jednego kawałka drewna od Stalgast ma długość prawie 40 cm. Ma łożyska kulkowe, które sprawiają, że proces wałkowania jest prosty. Podobnie w przypadku wałka od Hendi. Należy jednak pamiętać, że wałki drewniane nie mogą być myte w zmywarce. Wałek wykonany ze stali nierdzewnej oparty na tulejach ślizgowych. Ma 25 cm długości i waży 1,8 kg. Inny model ma powierzchnię pokrytą materiałem nieprzywierającym. W zestawie sprzedawany jest wraz ze stojakiem chromowanym. Waga to 1,65 kg. Te wałki także nie mogą być myte w zmywarkach, natomiast mycie ich pod bieżącą wodą nie jest problem, bowiem mają gładką powierzchnię.

Dlaczego wybór wałka do ciasta jest ważny?

Odpowiednie dobranie wałka pomoże nam przyrządzić wybrany rodzaj ciasta. Dawniej nasze babcie używały drewnianych wałków do wszystkiego, teraz możemy wybierać, bowiem dobrze dobrany wałek okaże się niezbędny w przygotowaniu ciast kruchych, francuskich, drożdżowych czy piernikowych. Nowoczesne wałki często pokryte są odpowiednią powłoką, która jest bezpieczna dla naszego zdrowia, a która sprawia, że ciasto nie przykleja się do wałka. Zależnie od tego, do czego wałek w głównej mierze ma być wykorzystywany, warto zainwestować w solidnej jakości akcesorium, bowiem to sprzęt nie jednosezonowy, a na lata. Zarówno drewniane, jak i stalowe modele mają swoich zwolenników, a oferta hybryda-gastro.pl pozwala wybrać model według swoich preferencji, według konkretnych wymiarów i cen.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt