Wagi kalkulacyjne

Dostępność

Marka

Cena

  • 991,00 zł - 2 276,00 zł

Aktywne filtry

Waga kalkulacyjna z legalizacją 15 kg
Szybki podgląd
1 094,71 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 890,01 złnetto
  • -1%
Waga kalkulacyjna z legalizacją i wysięgnikiem
Szybki podgląd
1 192,13 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 969,21 złnetto
  • -1%

Charakterystyka i legalizacja wag kalkulacyjnych

Waga kalkulacyjna to specjalny rodzaj wagi przystosowany do obliczeń dokonywanych w sklepie. Jest to sprzęt, który daje możliwość wprowadzenia ceny jednostkowej aktualnie ważonego produktu — to znacznie ułatwia obsługę klienta i pracę. Wagi kalkulacyjne są więc nie tylko narzędziami do dokonywania pomiarów ciężaru, ale również do obliczania ceny, a ich zastosowanie jest tak naprawdę wszechstronne.

Z racji tego, że wagi kalkulacyjne służą głównie do obliczania wartości produktów w sklepie, niezbędna jest również ich legalizacja. Legalizacja wagi to poddanie jej kontroli, dokonanej przez odpowiednie organy, która ma potwierdzić dokładność pomiarów wykonywanych przez urządzenie. Dzięki legalizacji wag klienci mogą mieć pewność, że sklepikarz nie nalicza im większej wartości zamówienia niż w rzeczywistości, a właściciel wagi wie, że działa ona dokładnie i nie zaniża pomiarów. Jeśli więc masz zamiar dokonać zakupu wagi kalkulacyjnej, upewnij się, że jest to waga kalkulacyjna z legalizacją.

Legalizacja to jednak nie wszystko. Nawet wagi kalkulacyjne legalizowane muszą co pewien czas być poddawane dodatkowej kontroli, zwanej legalizacją wtórną. Legalizacja każdej wagi jest ważna 36 miesięcy od pierwszego grudnia roku produkcji tej wagi, natomiast po upływie tego czasu urządzenie musi być poddawane legalizacji wtórnej co 25 miesięcy. Podczas kontroli, w przypadku wykrycia przez organy kontrolujące korzystania w sklepie, lub placówce publicznej z wagi bez legalizacji lub z nieaktualną legalizacją, na jej właściciela może zostać nałożony mandat w wysokości do 500 złotych.

Jaka waga kalkulacyjna do sklepu?

Należy pamiętać, że poszczególne wagi kalkulacyjne znacznie się od siebie różnią. Kupując możliwie najbardziej zoptymalizowaną do określonych celów wagę, możesz być pewny, że posłuży Ci ona przez wiele lat. Będzie skuteczna, wydajna i praktyczna. Bez wątpienia ważnym parametrem w każdej wadze jest jej zakres możliwości w wykonywaniu pomiarów. Jeśli urządzenie ma służyć do ważenia dużych ciężarów, np. powyżej 10 kg — dobrym pomysłem może okazać się oferowana przez nas waga sklepowa do 30 kg Tomgast lub też waga pomocnicza wodoodporna do 30 kg Ohaus.

Z kolei wagi o mniejszym zakresie często są dokładniejsze i lepiej sprawdzają się w pomiarach lekkich produktów na wagę. Tutaj precyzja również nie pozostaje bez znaczenia — zwróć uwagę na model Ohaus do 3 kg, z dokładnością do 1 g. Jest to produkt skuteczny, który odnajdzie się w każdej restauracji, hotelu czy firmie cateringowej.

Oprócz tego znajdziesz w naszej ofercie również uniwersalne modele wag oraz wagi gastronomiczne wyróżniające się najwyższą jakością oraz pochodzące z ofert cenionych producentów sprzętu gastronomicznego. 

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt