Pojemniki z polietylenu

Dostępność

Cena

  • 886,00 zł - 1 513,00 zł

Aktywne filtry

Polietylen — odporność, wytrzymałość i doskonałe właściwości ślizgowe

Przy wyborze pojemników termoizolacyjnych dla lokalu gastronomicznego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego zostały one wykonane. To właśnie on w głównej mierze zadecyduje o tym, czy właściwości przechowywanego jedzenia się zachowają. Polietylen jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów przy produkcji tego typu pojemników. Nie bez powodu — posiada bowiem wiele ważnych cech. A mianowicie:

wykazuje doskonałe właściwości elektroizolacyjne,

  • jest odporny chemicznie,
  • cechuje go niewielka wodochłonność,
  • posiada atest PZH, dzięki któremu polietylen dopuszczony jest do kontaktu z żywnością,
  • cechuje go duża stabilność wymiarowa.

Jedną z ważniejszych cech polietylenu jest bez wątpienia możliwość wielokrotnego przetwarzania. Obecnie dużo mówi się o środowisku naturalnym i ekologii. Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które skupują i recyklingują przedmioty z polietylenu i jest to bez wątpienia krok w dobrą stronę.

Pojemniki z polietylenu — jak czyścić? Kiedy spada temperatura?

Pojemniki z polietylenu wykorzystywane są przede wszystkim do transportu potraw zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. To m.in. innymi dzięki nim możliwe jest pokonywanie długich tras bez utraty temperatury jedzenia, a także jego właściwości. Wybór wysokiej jakości pojemników ma ogromne znaczenie i tylko takie modele powinny przykuwać Twoją uwagę, choć również i one nie są idealne.

Temperatura z czasem chcąc nie chcąc zaczyna spadać, jednak nieznacznie. Po godzinie spada maksymalnie o 5°C, a w ciągu 12 godzin maksymalnie o 30°C. Jeśli chodzi o pielęgnację takiego pojemnika z polietylenu — nie jest ona skomplikowana. Podstawowa zasada mówi, by nie zanurzać całych opakowań w wodzie. Samo mycie powinno odbywać się przy pomocy delikatnej gąbki, a z kolei do schnięcia nie należy pojemników przykrywać.

Pojemniki z polietylenu — nasze propozycje

Nasz sklep oferuje Ci szereg wysokiej jakości pojemników wykonanych właśnie z polietylenu. Jednym z nich jest termos transportowy marki Stalgast. Waży niecało 8 kg, a jego pojemność wynosi 26 l. Wysokość z kolei wynosi 315 mm, głębokość 445 mm, a szerokość 654 mm. Pojemnik posiada również grubą warstwę izolacji z pianki poliuretanowej oraz wentyl odpowietrzający. Przystosowany jest do przewożenia żywności zimnej lub gorącej, w pojemnikach GN — stalowych, polipropylenowych lub poliwęglanowych.

Inną propozycją jest nieco większy termos stalowy, posiadający 625 mm wysokości, 650 mm szerokości oraz 450 mm głębokości. Posiada dwa ergonomiczne uchwyty do przenoszenia oraz drzwi otwierane o 270 stopni. Został również wyposażony w specjalne prowadnice przeznaczone do pojemników GN 1/1. To kolejny produkt marki Stalgast znajdujący się w naszej ofercie.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko pojemniki z polietylenu gastronomiczne, ale także modele wykonane z polipropylenu. To materiał o podobnych właściwościach, który sprawdza się w transporcie żywności równie dobrze.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt