Wagi gastronomiczne

Dostępność

Marka

Cena

  • 93,00 zł - 2 042,00 zł

Aktywne filtry

Waga kuchenna z legalizacją, 30 kg
Szybki podgląd
972,94 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 791,01 złnetto
  • -1%

Waga gastronomiczna i jej charakterystyka

Wagi użytkowane w profesjonalnej kuchni charakteryzują się dużą dokładnością, co ma ogromne znaczenie w firmach gastronomicznych. Każdy gram produktu spożywczego ma znaczenie. Waga kuchenna gastronomiczna, która oprócz dokładnych pomiarów wagi produktu, pozwala również obliczyć jego kaloryczność i zawartość składników odżywczych. Jest więc niezastąpionym urządzeniem również w gabinetach dietetyków.

Dobrze jest zwrócić uwagę na producenta wagi. Na pewno dobrym wyborem będzie waga gastronomiczna Hendi — to renomowana firma oferująca wyłącznie artykuły wysokiej jakości. Jednym z najważniejszych parametrów w każdej wadze jest dokładność, z jaką dokonuje ona pomiarów. Parametr ten musisz dostosować do twoich indywidualnych wymagań, w zależności od zastosowania danego modelu. Najlepsze wagi gastronomiczne charakteryzują się dokładnością co do grama.

Legalizacja wag w Polsce

Dokładność naszych wag, jak również wszystkich innych tego typu produktów, legalnie dopuszczonych do użytku, jest potwierdzona prawnie. Według polskiego prawa każda waga stosowana przy okazji sprzedaży produktów musi być poddana tak zwanej legalizacji — sprawdzeniu jej skuteczności przez niezależnego kontrolera. Pozwala to uniknąć oszustw związanych z posiadaniem źle funkcjonującej wagi, która mogłaby pokazywać większą wartość, niż jest w rzeczywistości.

Legalizacja jest ważna 36 miesięcy od pierwszego grudnia roku, w którym waga została wyprodukowana, a po upływie tego czasu obowiązkiem sprzedawcy jest poddawanie wagi kontroli co 25 miesięcy. W przypadku stosowania niesprawdzonej prawnie wagi na jej posiadacza może zostać nałożony mandat w wysokości do 500 złotych, dlatego dokonując zakupu do użytku innego, niż własny — powinny interesować Cię tylko wagi gastronomiczne z legalizacją.

Dokładność wagi a zakres pomiarów

Wraz ze spadkiem dokładności wagi zwykle rośnie zakres pomiarów możliwych do sprawdzenia na danej wadze. Zależność ta wynika z tego, że delikatne i precyzyjne narzędzia nie zawsze sprawdzają się tak dobrze w przypadku sporych ciężarów. To właśnie dlatego możesz zmierzyć wagę posiłku, który spożywasz z dokładnością co do grama, a gdy umieścisz coś cięższego na wadze, może za każdym razem pokazywać inne wartości, niekoniecznie zgodne z prawdą.

Dobry kompromis pomiędzy dokładnością pomiarów a zakresem wagi stanowi waga gastronomiczna do 10 kg. Takie modele zwykle sprawdzają się zarówno w przypadku małych jak również średnich ciężarów, zachowując przy tym sporą dokładność. Znajdą zastosowanie w restauracjach, stołówkach, szkołach, szpitalach i wszystkich przedsiębiorstwach świadczących usługi gastronomiczne i przygotowujące żywność do spożycia przez konsumentów. Modele do 10 kg, jak i te o mniejszym zakresie znajdziesz w naszym sklepie. Są to wagi jakościowe, które posłużą Ci przez wiele lat!

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt