Dezynfekcja z użyciem wody

Dostępność

Marka

Cena

  • 16,00 zł - 123,00 zł

Pojemność

Aktywne filtry

Proces mycia i dezynfekcji w branży gastronomicznej

Przestrzeganie odpowiedniej higieny w gastronomii jest niezwykle ważne. Pozwala utrzymać czystość oraz zapewnić bezpieczeństwo. Procesy mycia i dezynfekcji stanowią podstawowy punkt BHP, który kładzie ogromny nacisk na prawidłowo przeprowadzane procesu związane z higieną. Czyszczenie to nieskomplikowany proces, pozwalający na usunięcie osadów, części mikroorganizmów, kurzu i resztek jedzenia.

Dezynfekcja pozwala usunąć wszelkie wirusy i bakterie lub wyeliminować je do poziomu niezagrażającego życiu czy zdrowiu. Metod dezynfekcji wyróżnia się naprawdę wiele. To właśnie środek dezynfekujący do rąk w płynie jest jednym z najwygodniejszym w stosowaniu produktem. Dzięki zachowaniu codziennej czystości urządzeń i pomieszczeń możesz mieć pewność co do jakości swoich potraw, a także zapewnić sobie odpowiednią ochronę.

Na czym polega wieloetapowe mycie i dezynfekcja?

Wieloetapowe mycie i dezynfekcja, jak sama nazwa wskazuje — polega na kilku procesach. Każde mycie należy rozpocząć od tzw. czyszczenia wstępnego. Pozwala to usunąć największych rozmiarów zabrudzenia, w tym m.in. resztki jedzenia czy też kurz. W ten sposób przygotowuje się również powierzchnię do mycia właściwego. Kolejny etap obejmuje dokładne mycie z wykorzystaniem odpowiedniego środku na mokro. Może być on rozcieńczony np. z wodą. W następnej kolejności należy przepłukać czyszczoną powierzchnię.

Trzeci etap powinien przebiegać wraz z odpowiednim środkiem dezynfekującym — może to być płyn dezynfekcja rąk i powierzchni. W zależności od zastosowanego produktu, możesz go zostawić i następnie osuszyć lub dokładnie pozbyć się preparatu. Niestety nie każdy żel czy płyn jest przystosowany do kontaktu z żywnością i nie należy ryzykować. Systematyczne przeprowadzanie wieloetapowego mycia i dezynfekcji to gwarancja skuteczności, higieny i bezpieczeństwa. Co ważne, wszelkie środki czystości stosowane w obiektach gastronomicznych muszą spełniać rygorystyczne normy — nasze produkty takie właśnie są.

Nasze produkty dezynfekujące

Jeśli interesuje Cię preparat do dezynfekcji rąk, mamy kilka interesujących produktów. Jest to m.in. łagodne mydło biobójcze marki Mixtum o pojemności 5 l.To unikalny środek niezawierający alkoholu. Posiada neutralne ph i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Zapach tego produktu jest dość subtelny i delikatny, nie jest uciążliwy.

Innym produktem, na który koniecznie powinieneś zwrócić uwagę — jest preparat do mycia i antysetyki 5 l marki Exeol. Jest to środek przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego — odnajdzie się w restauracjach, hotelach, kuchniach przemysłowych, szpitalach czy cateringach. Skład tego produktu jest naprawdę interesujący. Został wzbogacony o glicerynę, ekstrakt z ananasa, a także multi-kompleks witaminowy AEF. Jest to środek, który nie tylko dezynfekuje dłonie, ale także zapewnia ochronę i nawilżenie, nawet dla szczególnie wrażliwej skóry. Nie zawiera również alergenów, co ma szczególne znaczenie, gdy produkt stosowany jest przez kilkadziesiąt czy kilkaset osób. W osobnej kategorii dostępne są także środki do dezynfekcji rąk bez użycia wody, łatwe i wygodne w zastosowaniu.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt