Patelnie uniwersalne

Dostępność

Marka

Cena

  • 49,00 zł - 1 229,00 zł

Aktywne filtry

Patelnie w gastronomii

Dobra patelnia to niezbędne narzędzie w każdej kuchni. Bez niej przygotowanie wielu potraw nie byłoby możliwe. Ważne jest, by regularnie wymieniać tego typu naczynia i wszelkie przyrządy służące do przygotowywania potraw. Dobra patelnia może nie tylko poprawić smak i konsystencję Twoich dań, ale również uczynić proces przygotowywania ich znacznie prostszym, krótszym i przyjemniejszym, a to ma ogromne znaczenie w branży gastronomicznej.

Istnieje sporo rodzajów patelni gastronomicznych i są one wykonywane z różnych materiałów, które choć są do siebie bardzo zbliżone — różnią się pod względem niektórych właściwości. Dwa najbardziej charakterystyczne materiały w przypadku patelni to stal i aluminium. Obydwa rodzaje metalu dobrze sprawdzają się w kuchennych warunkach, jednak jest pomiędzy nimi kilka drobnych różnic, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Patelnie ze stali nierdzewnej – zalety

Kupując patelnię stalową dobrze jest upewnić się, że materiałem wykonania nie jest zwykły stop stali, ale stal nierdzewna, odporna na korozje. Patelnie ze stali nierdzewnej to niezawodne narzędzia, używane i polecane przez wielu szefów kuchni. Każda patelnia ze stali nierdzewnej, dostępna na naszej stronie równomiernie się nagrzewa i doskonale rozprowadza ciepło. Są to wysokiej jakości produkty, niezwykle trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ogromną zaletą tego typu patelni jest możliwość umycia naczyń w zmywarce. Mycie ręczne to jeden z najmniej przyjemnych obowiązków w każdej kuchni gastronomicznej, który często zabiera pracownikom sporo cennego czasu.

Dlaczego warto wybrać patelnię aluminiową?

Alternatywnym rozwiązaniem dla modelu stalowego, jest patelnia aluminiowa, która również posiada wiele zalet z punktu widzenia lokalu gastronomicznego. Głównym argumentem przemawiającym za zakupem patelni aluminiowej jest szybkość jej nagrzewania i przewodzenia przez nią ciepła. Takie naczynie świetnie przewodzi ciepło i może być nieco skuteczniejsze pod tym względem od patelni stalowej nierdzewnej. To właśnie dlatego patelnie aluminiowe zdominowały ostatnimi czasy rynek gastronomiczny.

Szybkość obsługi klienta i przygotowywania posiłków to w gastronomii jeden z niezwykle istotnych czynników, wpływających nie tylko na jakość potraw, ale także zadowolenie klienta oraz jego opinię. Patelnie aluminiowe charakteryzują się również niezwykłą lekkością — jest to zdecydowanie zaleta tego typu produktów. Cięższe modele przy dłuższym stosowaniu mogą być zwyczajnie uciążliwe.

Powłoki nieprzywierające na patelni – co to takiego?

Ostatnim elementem potrzebnym do uzyskania dobrej i funkcjonalnej patelni jest warstwa nieprzywierającej powłoki na naczyniu. Obecność takiej powłoki nie tylko ułatwia smażenie posiłków, zapobiegając przywieraniu do patelni jedzenia, ale również bardzo pomaga przy zmywaniu naczynia. Użytkowanie jest wówczas znacznie prostsze.

Powłoki nieprzywierające mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak teflon, marmur czy tytan. Każdy z tych materiałów odznacza się nieco innymi właściwościami, które warto mieć na uwadze, wybierając naczynie do kuchni gastronomicznej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, obejmuje ona szereg interesujących patelni aluminiowych i tych ze stali nierdzewnej.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt