Młynki koloidalne

Marka

Waga

  • 0kg - 5,9kg

Cena

  • 216,00 zł - 6 368,00 zł

Aktywne filtry

Młynek koloidalny, Evolution 100, P 0.4 kW, U 230 V
Szybki podgląd
4 030,59 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 3 276,90 złnetto
  • -1%
Młynek koloidalny z włącznikiem pneumatycznym, P 0.56 kW, U 230 V
Szybki podgląd
1 302,94 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 1 059,30 złnetto
  • -1%

Młynki koloidalne

W amerykańskich serialach i filmach bardzo często, zwłaszcza w scenach kuchennych, pokazywany jest pewien utarty motyw. Bohaterowie kończą kolację, resztki jedzenia lądują w zlewie, by następnie po wciśnięciu magicznego guzika, wszystko się zmiksowało i odpłynęło w siną dal. Zależnie od rodzaju filmu czasem coś wybuchnie, rozbryzgując resztki po ścianach i bohaterach. Do takiej wizji przyzwyczaiła nas popkultura z Zachodu.

Bezpieczne młynki koloidalne do restauracji

Tymczasem, młynki koloidalne są prawdziwym hitem w coraz większej liczbie restauracji. O co w tym wszystkim chodzi? Rozdrabniacz rozbija odpadki w strumieniu zimnej wody na mikrocząsteczki i w płynnej formie odprowadza je do kanalizacji. Kwestia odpadów po jedzeniu rozwiązuje się sama, bez potrzeby organizowania jakiegoś wiadra na zapleczu, na resztki podawanych posiłków. Bo o ile obierki i ziemniaki, gdy restauracja mieści się na wsi, mogą znaleźć się w korytkach zaprzyjaźnionego rolnika i jego świń, tak w mieście resztki to zawsze problem i niejednokrotnie - bomba higieniczna. Oczywiście, nie ma co liczyć, że tego typu młynek pochłonie wszystko, bo nie należy do niego wrzucać sznurków, torebek od herbaty, worków foliowych, zmywaków, ścierek, sztućców jednorazowych, kości, itp., ale z resztką kotleta sobie poradzi. Topowym młynkiem koloidalnym jest młynek InSinkErator, którego funkcje i możliwości sprawdzą się w każdej gastronomii. Ma on tarczę rozdrabniająca, wykonaną ze stali nierdzewnej, a pojemność komory mielenia wynosi od 1 do 1,7 litra. Zestaw montażowy, dzięki technologii Quick-Lock jest bardzo szybki i prosty, bez konieczności ściągania fachowca. Silnik ma zabezpieczenie przed przeciążeniem. Niektóre modele mają włączniki pneumatyczne. Zależnie od modelu, silniki mają lub nie możliwość pracy ciągłej, różnią się między sobą także prędkością obrotów.

Młynki do resztek

W ofercie sklepu hybryda-gastro.pl znajduje się także włącznik pneumatyczny do młynka koloidalnego od Stalgast. Średnica włącznika to ø=35 mm. To niby niepozorny sprzęt, bez którego, w teorii, można pracować komfortowo. I tak twierdzą wszyscy, którzy nie mają zamontowanego młynka w swoim zlewie. Sprawia on, że trud pracy w gastronomii, gdzie przecież czymś normalnym jest, że pojawiają się resztki i podczas gotowania, i przy odbieraniu talerzy, staje się ciut mniej - nie bójmy się tego stwierdzenia - obrzydliwy. Bo przygotowanie jedzenia to jedno, a zbieranie resztek po kimś - to drugie. Więc jeśli istnieje sprzęt, pozwalający na dużo bardziej komfortową pracę, bez poczucia zohydzenia, to dlaczego nie zainwestować w niego środków? Młynki koloidalne weszły do branży gastro także tej mniejszej, np. w małych bistrach, czy kawiarniach, gdzie wszystko jest widoczne, przestrzeń mała i ryzyko odoru z resztek może pozbawić klientów. Jeśli jest sprzęt, który bez dwóch zdań, bez cienia wątpliwości poprawia jakość i komfort pracy, to dobrze jest go mieć.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt