Wagi magazynowe

Dostępność

Marka

Cena

  • 1 740,00 zł - 3 469,00 zł

Aktywne filtry

Waga magazynowa z legalizacją
Szybki podgląd
1 740,09 zł brutto
Cena podstawowa Cena Rabat: 1% 1 414,71 złnetto
  • -1%

Wagi magazynowe

Waga magazynowa to specjalny rodzaj wagi przystosowanej do pracy w magazynach, hurtowniach, sklepach i innych placówkach. Charakterystycznym dla tego typu konstrukcji parametrem jest zakres ważenia, który jest znacznie większy niż ma to miejsce w przypadku innych rodzajów wag — sklepowych czy gastronomicznych.

Wagi magazynowe często wyróżnia również większa odporność na wstrząsy i wibracje, która przydaje się przy ważeniu niestabilnych produktów, takich jak płyny. Są one również bardziej odporne na przeciążenia, co w tej branży także nie pozostaje bez znaczenia. Stabilna waga magazynowa pozwala bez problemu zważyć szereg ciężkich produktów. Przy korzystaniu z najazdu, możesz to zrobić nawet bez konieczności rozładowywania wózka. Dzięki temu cały proces pomiary jest szybki i niezwykle prosty.

O czym pamiętać przy zakupie wagi magazynowej?

Waga elektryczna magazynowa powinna przede wszystkim mieć duży zasięg pomiarów. Choć przeciążenie nie powinno zepsuć wagi, to jednak mogą wpłynąć na zaburzenie dokładności pomiarów. Wagi elektryczne magazynowe to zdecydowanie jedna z najbardziej zróżnicowanych pod tym względem kategorii. Granica pomiarów waha się od 30 do 300 kg, a więc zwróć na nie uwagę, aby nie doszło do zakupu zakresu nieadekwatnego do Twoich potrzeb.

Oczywiście wagi magazynowe o mniejszych zakresach pomiarów również mogą okazać się niezastąpione przy wykonywaniu precyzyjniejszych pomiarów lekkich produktów. Są one również znacznie tańsze niż wagi o większych możliwościach pomiarowych.

Legalizacja wagi magazynowej

Decydując się na zakup wagi magazynowej, musisz sprawdzić, czy została ona poddana legalizacji. Legalizacja wagi polega na sprawdzeniu jej dokładności przez niezależnego specjalistę, co pozwala uniknąć sprzedaży i korzystania z zepsutych lub specjalnie uszkodzonych wag, pokazujących błędne wartości.

Brak legalizacji jest karany prawnie, z tego też względu na to ogromne znaczenie. Możesz również poddać produkt tzw. legalizacji wtórnej. Pamiętaj, że legalizacja wagi nie będzie ważna w nieskończoność, a 36 miesięcy od pierwszego grudnia roku, w którym została wyprodukowana, natomiast po tym czasie należy kontrolować jej skuteczność co 25 miesięcy. Dzięki temu będziesz mieć pewność co do jej jakości i wydajności. Nawet nieświadome korzystanie z zepsutej wagi może nieść za sobą przykre skutki.

Jaką wagę magazynową wybrać?

Wybór wagi magazynowej zależy przede wszystkim od jej docelowego przeznaczenia. Na pewno dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem jest waga magazynowa z legalizacją Hendi, którą można łatwo podłączyć do komputera, kasy fiskalnej czy nawet drukarki. Z kolei do ważenia ciężkich i niestabilnych produktów najlepszym rozwiązaniem będzie waga magazynowa do 300 kg Ohaus. Są to modele renomowanych i znanych firm, oferujących produkty wyłącznie jakościowe i wydajne. Te i inne wagi, w tym również wagi gastronomiczne oraz wagi kalkulacyjne znajdziesz w naszym asortymencie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Zostań z nami na dłużej! System Rabatowy jest stworzony dla klientów.
Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi w razie pytań dot. gwarancji, pomocy technicznej i doradztwa w zakresie sprzedaży i oferty produktowej. Połączenia odbierane są zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Klienta. Nasi konsultanci służą pomocą.
Towar o wartości powyżej 1000 zł wysyłamy na własny koszt